Pierwsze urodziny „Starszaków”

Rok działalności Kręgu Starszyzny „Starszaki”

Szóstego stycznia członkowie hufcowego Kręgu Starszyzny „Starszaki” spotkali się, aby uczcić swoje pierwsze urodziny. Rok działalności to doskonała okazja do podsumowania dotychczasowej działalności.

W minionym roku „Starszaki” uwagę poświęcili jak najlepszemu przygotowaniu stanicy do sezonu letniego. Efekty tych działań były odczuwalne między innymi podczas Zlotu Chorągwi Stołecznej „Synergia”, Hufcowego Turnieju Zastępów „Srebrna Lilijka 2016” czy międzynarodowego obozu Drop Into Poland –  ani razu nie zabrakło na tych imprezach ciepłej wody. „Prace na stanicy trwały od wczesnej wiosny do samego końca sezonu” – mówi prowadzący starszyznę pwd. Bogdan Dziubak. Duża część należących do kręgu osób to mężczyźni, sprawnie organizowali się w sprawach  dotyczących zaplecza technicznego. Druhny miały natomiast sprowadziły pod koniec kwietnia na Polewicz 200 sadzonek drzewek, a następnie przygotowały prezentację stanicy, z którą można się zapoznać na naszej stronie: garwolin.zhp.pl/polewicz/

Co dokładnie leży w idei powrotu do działania w harcerstwie po 35 roku życia?

Kadra 35+ (oczywiście, ten wiek jest umowny), to osoby dorosłe, wykształcone, posiadające doświadczenie życiowe, które pozwala spojrzeć na wiele spraw z zupełnie innej strony. Są pewni siebie i swoich umiejętności , są gotowi do podjęcia służby instruktorskiej w ZHP. Ludzie wstępujący do harcerstwa jako dorośli lub powracający do organizacji po latach są chętni i gotowi do zrobienia czegoś dobrego, do wsparcia drużynowych i instruktorów. „Nie powinniśmy lekceważyć tak ważnego źródła potencjalnej kadry, jakim są wspierające nas i zainteresowane naszą pracą osoby dorosłe” – czytamy na tylnej okładce poradnika dotyczącego kadry 35+.

Dodaj komentarz