Harcerski Klub Ratowniczy

HARCERSKI KLUB RATOWNICZY GARWOLIN

„Nieść chętną pomoc bliźnim”

Maciek, Ola, Ala, Bartek, Czarek, Dagmara, Damian, Florentyna, Kamil, Kamila, Kasia, Kinga, Magda i Sylwia, to oni, hufcowy klub ratowniczy. Łączy ich pasja do pierwszej pomocy, zdrowia oraz medycyny.

Jako klub biorą udział w zabezpieczaniu medycznym dużych wydarzeń harcerskich i nie tylko. W tym roku reprezentanci HKR-u pojawili się na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie czy zlocie Chorągwi Stołecznej w Polewiczu. Chętnie odwiedzają przedszkola i szkoły aby móc zapoznać dzieci z podstawowymi zasadami pierwszej pomocy.

Każdy z nich cieszy się ukończonym Wędrowniczym Kursem Pierwszej Pomocy, a niektórzy przymierzają się do osiągnięcia wyższego stopnia i zdania Kursu Pierwszej Pomocy. Da im uprawnienia do większego zakresu czynności w wykonywaniu pierwszej pomocy.

Szefem klubu jest Maciej Mucha, to właśnie z nim może się skontaktować każda osoba, która chciałaby wstąpić w grono Harcerskiego Klubu Ratowniczego hufca Garwolin lub nawiązać współpracę z klubem.

hkrgarwolin@gmail.com