O NAS
Hufiec „Orłów” ZHP w Garwolinie to jednostka organizacyjna zrzeszająca drużyny harcerskie i gromady zuchowe z terenu całego powiatu garwolińskiego. Hufiec posiada bogatą tradycję i historię sięgającą 1913 roku. Aktualnie w skład hufca wchodzą 22 gromady i drużyny, które działają w dwunastu miejscowościach powiatu, co daje blisko 350 zuchów, harcerzy i instruktorów.
Hufiec każdego roku dzięki ciężkiej pracy instruktorów i osób wspierających organizuje wiele wydarzeń o charakterze wychowawczym, kulturalnym, konkursowym czy też rozrywkowym. Są to między innymi: Dzień Myśli Braterskiej, Festiwal Sztuki, Turniej Zastępów, Rajd Nadwiślański oraz kolonie i obozy letnie. Tym samym realizuje Misję ZHP zawartą w Statucie:

Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.

Aktualne wydarzenia oraz fotorelacje z nich można zobaczyć na naszej stronie facebookowej pod adresem: https://www.facebook.com/GarwolinZHP/
Na czele Hufca stoi wybrany na Zjeździe komendant wraz z komendą, czyli grupą ludzi wspierającą i koordynującą główne działania hufcowe od organizacji podstawowych form pracy harcerskiej po kursy i szkolenia dla kadry. Oto oni:

phm. Leszek Ochniewicz – Komendant Hufca – harcerz z bardzo długim stażem. Wcześniej drużynowy, szczepowy, namiestnik wędrowniczy, członek komendy hufca, skarbnik hufca. Poza tym miłośnik podróży, psów, kotów, koni i wszystkiego, co ma sierść i cztery nogi. Zawodowo prawnik specjalizujący się w sporach sądowych. Po dniach spędzonych w dusznych salach sądowych najbardziej relaksuje go wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu.

pwd. Piotr Gontarz – zastępca komendanta oraz skarbnik hufca. Dawniej drużynowy 24 Drużyny Starszoharcerskiej i praktycznie od początku przygody w harcerstwie związany z Polewiczem. Aktualnie zajmuje się finansami hufca i koordynuje działania związane z naszą stanicą. Zawodowo związany z inżynierią środowiska. Prywatnie lubi podróże i spędzanie czasu z dala od miasta.

phm. Katarzyna Łapacz – członkini KH ds. promocji i pozyskiwania środków. W przeszłości przyboczna drużyny wielopoziomowej, członkini kapituły stopni wędrowniczych i zespołu kształceniowego hufca. Współorganizator i uczestnik zlotów międzynarodowych, na które docierała pieszo, rowerem i… żaglowcem. Z wykształcenia lekarz z pasją. Zafascynowana kulturą – od kina studyjnego, teatru, po muzykę lat 20. Miłośniczka tańca, podróży (zwłaszcza rowerem) i odpoczynku na łonie natury. Wciąż przekonana, że nie ma rzeczy niemożliwych.

phm. Magdalena Piłkaczłonkini KH ds. pracy z kadrą, a jednocześnie komendantka szczepu i drużynowa. Krótko mówiąc: młoda i wielofunkcyjna. W przeszłości przyboczna drużyny wędrowniczej i hufcowy pełnomocnik ds. HALiZ. Od lat odpowiedzialna za aktywność artystyczną harcerzy poprzez organizację Warsztatów Piosenki na akcji KISS oraz corocznego Festiwalu Sztuki Harcerskiej. Z wykształcenia pedagog. Z zawodu terapeutka w Środowiskowym Domu Samopomocy. Z zamiłowania muzyk grający na tym, co wpadnie w ręce i wielbiciel szeroko rozumianej kultury i sztuki.

phm. Aleksandra Stoń – członkini KH ds. pracy z kadrą i hufcowy ekspert ds. ewidencji – pomysłowa harcerka o pozytywnym nastawieniu. Od kilku lat realizuje się jako współorganizator hufcowych szkoleń i przedsięwzięć międzynarodowych. W przeszłości drużynowa drużyny wędrowniczej.
Z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego. Do zawodu podchodzi z pasją. Studentka lingwistyki stosowanej, otwarta na świat i kultury. W wolnych chwilach kaligrafuje i maluje.